Oddział Urazowo – Ortopedyczny w Leżajsku poszerza swoją ofertę o nowe zabiegi

Oddział Urazowo – Ortopedyczny naszego szpitala poszerza swoją ofertę diagnostyczno – zabiegową.

Pacjenci borykający się z często bolesnymi schorzeniami ortopedycznymi będą mogli poddawać się nowym zabiegom,      które umożliwiają powrót do zdrowia.

Od września b.r w oddziale wykonywane są operacje protezoplastyki stawu kolanowego jak również operacje urazowe        kręgosłupa.

Endoprotezoplastyka kolana to operacyjny zabieg ortopedyczny w obrębie stawu kolanowego, który polega na wycięciu     zmienionej chorobowo części stawu lub jego całości i zastąpieniu go specjalnie dobraną protezą, mającą przywrócić          bezbolesną ruchomość.

Endoprotezoplastyka stawu kolanowego pozwala zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować dolegliwości bólowe,                   zwiększyć sprawność i pozbyć się uciążliwych problemów z poruszaniem w związku ze schorzeniami wynikającymi ze        zniszczenia chrząstki stawowej. Efektem pooperacyjnym jest znaczna poprawa jakości i komfortu życia pacjenta oraz        szansa na odzyskanie pełnej ruchomości stawu.

Poza Endoprotezoplastyką stawu kolanowego w leżajskim szpitalu wykonywane są również inne zabiegi ortopedyczne,       takie jak protezoplastyka stawu biodrowego oraz artroskopie stawów – m.i.n. kolanowego, skokowego i barkowego.

Operacje przeprowadza wyspecjalizowany zespół Oddziału Urazowo- Ortopedycznego.

Oddział współpracuje także z doświadczonymi specjalistami z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, którzy          przyjeżdżają do szpitala w Leżajsku, gdzie diagnozują i operują. Zabiegi ortopedyczne wykonywane są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Po zakończeniu hospitalizacji pacjenci obejmowani są opieką w Poradni Urazowo-Ortopedycznej znajdującej się przy         szpitalnej Przychodni Specjalistycznej.

Średni czas oczekiwania na zabiegi protezoplastyki oraz artroskopii nie przekracza trzech miesięcy.

Cały zespół Oddziału Urazowo-Ortopedycznego dokłada wszelkich starań, aby pacjenci jak najszybciej mogli powrócić do normalnego trybu życia bez dolegliwości sprzed operacji.